ИК „Колибри“, Обещавам ти свобода
Работите на пробен срок. Остават ви 10 дни, за да докажете какво можете. Но като че ли не се справяте добре. Не върви и любовният ви живот. Е, никой не ви е виновен. Никой освен вие самият. И после внезапно се срещате с един тайнствен и всемогъщ човек, който може да смени личността ви, така че да се освободите от недостатъците си. И той го прави. Само че и втората личност не ви харесва. И третата. И така до девет, колкото са основните личности в света. Коя да изберете, за да достигнете до съкровената си същност и да вървите напред и нагоре свободно и безпрепятствено?
Преди да стане световноизвестна певица, Сибил Шърдун, героинята на „Обещавам ти свобода“ (2018), успява да направи правилния избор и да открие свободата си. В тази шеста книга на популярния и в България френски писател всеки може да открие до коя личност се приближава най-много и какво да направи, за да разгърне възможностите си и да постигне най-светлите си цели.
Лоран Гунел: „Свободата не означава да правим каквото искаме, когато искаме. Свободата означава да си позволим да осъществим най-дълбоките си стремежи, без да бъдем спъвани от страданията, към които ни тласка личността ни.“
Лоран Гунел
Лоран Гунел е френски писател и психолог, роден през 1966 година. Експерт по личностно развитие и невролингвистично програмиране, преподавател в Университета в Клермон-Феран, той дълги години обикаля света и се среща с изключителни мъже и жени, специалисти в областта на човешкото поведение и вътрешното равновесие.
Опитът му на изследовател, пътешественик и консултант е въплътен в световноизвестните романи „Човекът, който искаше да бъде щастлив”, „Бог пътува винаги инкогнито”, „Обезумелият философ”, „Денят, в който се научих да живея”, „И ще откриеш съкровището в теб”.
Повечето книги на Гунел съчетават романовия сюжет с популярната психология, таланта на писателя със знанията на учения. По кристално ясен и изключително разбираем начин авторът ни запознава с някои основни страни на човешката психика, опирайки се на конкретни случаи, колкото измислени, толкова и близки до всеки от нас.